AdSense İçin Doğru Konuyu Bulmak

için doğru konuyu bulmak neden önemli? Doğru konuyu bulmak için katı kurallar yoktur. Bu makalemizde hazırlayacağımız sitenin konusu ile ilgili bazı ipuçları verilecektir:

AdSense İçin Doğru Konuyu Bulmak Adımları

1-Bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Doğru konuyu bulabilmenin en uygun yoludur. Web üzerinde araştırıp, yeterli bilgi ve dokümanın olmadığı bir konu hatırlıyor musunuz? Gerçekte web muazzam bir bilgi deposu olmasına rağmen, hala bazı konularda yeterli ve doyurucu içeriğe ulaşmak mümkün olmayabilir.

Her zaman kendinizi “keşke şöyle bir konu hakkında daha iyi bir site olsa idi” diye düşünürken bulabilirsiniz. İşte, sizin için potansiyel bir konu. Arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza web üzerinde araştırıp yeterli bilgiye ulaşamadıkları konular olup olmadığını sorabilirsiniz. Online forumlar ve gruplarda diğer üyeler tarafında en fazla sorulan soruları inceleyin. O üyeler web üzerinde yeterli bilgiyi bulabilselerdi o soruları forumlarda sormak zorunda kalmazlardı.

2-Arama motorlarını araştırın. Konu bulabilmek için diğer bir kaynak ise arama motorları tarafından yayınlanan arama terimleridir. Örneğin Google www.google.com/insights/search/?hl=tr bağlantısı ile ulaşabileceğiniz sayfada Türkiye veya tüm dünyada en fazla yapılan arama terimlerini sıralamaktadır. Bu terimlerden bazıları sizin hazırlamayı düşündüğünüz sitenizin konusu olabilir.

3-Anahtar kelimelerin getiri değerlerini araştırın. İki konu tespit ettiniz ve bunlardan sadece biri hakkında site hazırlamak istediğinizi varsayalım. Peki hangisini kullanacaksınız? Her bir konu hakkındaki anahtar kelimelerin bir listesini hazırlayın. Google AdWords reklam programını kullanarak hangi anahtar kelimelerin getirisinin daha yüksek olduğuna bakın.

Seçtiğiniz konu ilginizi çekmiyorsa, o konu ile uğraşmaktan zevk almıyorsanız, sırf yüksek getiri umudu ile seçtiyseniz asla başarıya ulaşamazsınız.

Başkalarının içeriklerini kullanmaktansa, konu üzerinde varsa kendi bilgi ve tecrübelerinizi ziyaretçilerinizle paylaşınız. Rakiplerinizin sitelerini sık sık ziyaret edip, yazmış oldukları konulara değişik açılarından bakarak yeni içerikler oluşturmaya çalışın. Konuya daha farklı ve daha iyi açıklamalar getirin. Uzun dönem ziyaretçi akışı için web sitenizi sürekli güncel tutun.

Zaman içerisinde içeriğiniz, ziyaretçileriniz tarafından güvenilir bir kaynak olarak görülecektir. Sitenizdeki bilgilerin çoğu arama motorlarında erişilemeyecek sıralarda olsa bile, ziyaretçileriniz sayfalarınızı sık kullanılanlarına ekleyip arkadaşlarına da bildireceklerdir. İşte size ücretsiz bir ziyaretçi akışı daha.

Fazla fikir sahibi olmadığınız konularda, getirisi yüksek olduğu için site hazırlamak sizi zorlayacaktır. Yeterli içeriğe sahip olmayan sitenize ziyaretçi akışı da olmayacak ve daha az kazanacaksınız. Bunu unutmayın!

Gerçek şudur ki, en çok kazandıran konu, en iyi bildiğiniz, hakkında en çok içerik oluşturabileceğiniz veya gerçekten öğrenmeyi istediğiniz konudur.

Google Adsense para kazanma yolları yazımız için tıklayınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir