AdSense Nasıl Davranmalıyız? AdSense Para Kazanma

nasıl davranmalıyız? AdSense para kazanma yöntemleri nelerdir? Web yayıncıları AdSense’e, çok çalışmayı gerektirdiği için, gerçek işleri gibi davranmayı sevmezler. İnsanların çalışmaktan nefret ettiklerini biliyoruz. Web yayıncıları mümkün olan en az emekle zengin olmayı hayal eder ve isterler.

Web yayıncıları, sitelerinin içeriğini doldurmaları, arama motorları için sayfalarını optimize etmeleri ve site veya bloglarını tanıtım için çılgınlar gibi çalışmaları gerektiğini duymaktansa; Google reklamlarını sitelerine ekleyip kolayca para kazanabileceklerini duymaktan hoşlanırlar.

Bu kadar çalışmayı kim ister? Fakat işin gerçeği başarı, sizin çok çalışmanızda yatmaktadır. Pek çok web yayıncısı bu çalışmaları göze alamadığı için, Google AdSense ile yeterince gelir elde edememektedir.

AdSense Nasıl Davranmalıyız?

Sitenize günlük en az 500 tekil ziyaretçi alamazsanız, AdSense için harcadığınız zamanın karşılığını büyük bir ihtimalle alamazsınız.

Ziyaretçiler, sırf siz bir web sitesi veya blog hazırladınız diye ziyaret etmezler. İşlek bir caddede, sıcak bir yaz günü limonata satmak isterseniz, insanların sizi bulması gayet kolaydır. Ziyaretçilerinizin de sizi bulabilmesi için sitenizin iyi bir şekilde optimizasyonunu yaptıktan sonra arama motorlarına eklemelisiniz. Google, ziyaretçileri için faydalı içerik barındıran siteleri daha öncelikli olarak gösterir. Sitenizde ziyaretçileriniz için yararlı içerik bulundurduğunuzdan emin olun.

Öncelikli gösterim, belli bir kelime veya kelime grubu ile yapılan aramalarda, Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sayfalarda çıkabilmeyi başarmaktır. Ayrıca sitenizle benzer içerikte yayın yapan diğer sitelerden ve/veya dizinlerden kendi sitenize bağlantı almanız, öncelikli gösterimlerde size faydalı olacaktır.

Google arama sonuçlarında sponsor bağlantılar haricindeki görüntülenen siteler bu sıra için Google arama motoruna herhangi bir ödeme yapmamaktadırlar. Bu başarılarının sırrı, iyi içerikleri ve benzer sitelerden aldıkları bağlantılardır.

İçeriğinizin çok iyi olması durumunda, bazı web yayıncıları, ziyaretçilerini sizin sitenizden haberdar etmek için, kendi sitelerinden sizin sitenize bir talebiniz olmasa dahi bağlantı verebilirler. Bu sadece ücretsiz bir ziyaretçi akışını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda arama sonuçlarında öncelikli olarak görüntülenme ihtimalinizi de artırır. Sitenize yapılan her bağlantı, arama motorlarının gözünde siteniz için artı puan demektir.

Google AdSense Para Kazanma

Özel bir konuda ziyaretçilerinize faydalı ve benzersiz içerik sunmak oldukça önemlidir. Web sitenize ve blogunuza birkaç Google AdSense reklamı yerleştirin ve hemen kazanmaya başlayın demeyi çok isterdik. Ancak, sitenize bir ziyaretçi akışı sağlayamazsanız, kesinlikle sadece AdSense değil, hiçbir reklam programı ile herhangi bir gelir elde edemezsiniz. Sitenize düzenli içerik eklemeye gösterdiğiniz özen ve çalışmanın aynısını ziyaretçi elde etmek için de yapmalısınız.

Sitenize ziyaretçi akışı için yapmanız gerekenler:

* Sitenizi hazırladıktan sonra, sıra sitenize ziyaretçi akışı sağlamak için çalışmaya gelir. Özellikle Google başta olmak üzere sitenizin, ilgili kelimelerde, tüm arama motorları arama sonuçlarında iyi bir yerde görüntülenmesini sağlayın. Sitenizi arama motorlarına ve dizinlere kendiniz ekleyin. Ücretsiz bu işlem için Arama Motoru Optimizasyonu işi ile ilgilenen şirketlere herhangi bir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

* Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde sitenizin tanıtımını yapın.

* Forumlardaki sitenizin içeriği ile ilgili konuları takip edin. Mesajlara cevap verirken, sitenize ait bir bağlantıyı imzanızda kullanın. Foruma her mesaj gönderişinizde sitenizin de tanıtımının yapılabileceğini unutmayın.

Her bir küçük ayrıntının size ziyaretçi akışı olarak döneceğini aklınızdan çıkarmayın. Elbette ki tüm bu çalışmalar biraz zamanınızı alacaktır.

Sitenizin arama motoru optimizasyonunu iyi bir şekilde yaptıktan sonra, birkaç ay içerisinde arama motorlarından sitenize ücretsiz ziyaretçi akışı sağlayabilirsiniz.

Unutmayın! Bu sizin işiniz ve her iş gibi bu da sıkı bir çalışma gerektirecek ve zamanınızı alacaktır.

Google Adsense para kazanma yolları yazımız için tıklayınız.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir