Blog Açarak Google Adsense Para Kazanma

Blog açarak Google para kazanma mümkün mü? Önce blog nedir? Nasıl açılır? Soruları ile başlayalım. Blog portalı Blogger, blogla çalışmanın temel ilkeleri ile ilgili en iyi sitedir. Web dünyası basit temeller üzerine kurulduğu için, hızla büyümeyi başarmıştır. Orta derecede bilgiye sahip bir teknik personel, birkaç saat içerisinde, gerekli yazılımları indirip, kurup, konfigüre edebilir. Artık web tarayıcı yazılımları, her yeni bilgisayar ile paket halde gelmektedir. Linux, Mac OS X gibi işletim sistemleri dahili web sunucu yazılımları içerirler.

Nasıl Olur?

Peki, bir blog ile web sitesi arasında ne gibi farklar vardır? Blog, bir web sitesinde sık sık ve kolayca güncellenebilen sayfalar kümesidir. Blog terimi weblog’un kısaltmasıdır ve günlük gibi düşünülebilir. Fakat bazı web yayıncıları için kendi blogları, tüm web sitelerini oluşturabilir. Diğer bir kısım web yayıncı için ise bloglar, web sitelerinin sadece bir bileşeni olabilir. Blogların başkaca avantajları ise, web sunucusuna herhangi özel bir yazılım kurulmasına gerek olmadan, referansları izleyebilme ve ziyaretçilerin yorum gönderebilme imkanlarının olmasıdır. Bazı web barındırma şirketleri de web sunucularına buna benzer yazılımlar kurarak, web yayıncıların kendi bloglarını yayınlamalarına izin verebilirler.

Blogların herkes tarafından çok kolay bir şekilde oluşturulabilmesi ve yönetilebilmesi, bu tür hizmetlerin popülaritesini artırmıştır.

Peki bir web sitesi veya blogdan hangisini oluşturmak gerekir? Belki de her ikisini birden oluşturmak gerekebilir. Aslında bu sorunun tam olarak doğru bir cevabı yoktur. Eğer blog, biçimi oluşturmayı düşündüğünüz sitenin görünümü için uygun ise kullanabilirsiniz. Web üzerinde her bir blog için yüzlerce hatta binlerce ücretli veya ücretsiz şablonlar mevcuttur. Bir blog ile AdSense geliri elde edebilir miyiz? Kesinlikle evet. Hazırladığınız blog’da Google AdSense reklamlarını yayınlayabilirsiniz. Gerçekte diğer sitelerden hiçbir fark olmaksızın AdSense kodlarınızı blogunuza ekleyebilirsiniz.

Google Adsense para kazanma yolları yazımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir