Dosya Yükleyerek İnternetten Para Kazanma

İnternet dünyasına aşina olanların kolaylıkla deneyebileceği gelir sağlama yöntemlerinden birisi de dosya yükleyerek para kazanmadır. İnternette genellikle dosya upload etme olarak geçen bu yöntemle çok büyük gelir elde etme pek mümkün olmasa da, en azından ayda veya iki ayda bir, bir faturanın ödenebilmesi mümkündür. PPD (Pay Per Download) olarak geçen terim, yükleme başına ödeme olarak bilinmektedir ve rağbet gören bir para kazanma yoludur.

İnternet kullanımında bir limit veya kota olmayan herkes için denenebilecek dosya yükleyerek internetten para kazanma, blog açma veya link kısaltma gibi seçeneklerle desteklenebilir. Fotoğraflar, videolar, metinler dosyaları, MP3 ve oyun uygulamaları gibi aklınıza gelen dosyaları yükleyebilir ve indirme linklerini paylaşarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kazanç Getirisi

Bir dosyayı başarılı şekilde yüklemenin herhangi ekonomik getirisi bulunmamaktadır. İsterseniz onlarca dosya yükleyin, eğer indirilmiyorsa para kazanamazsınız. Tüm siteler, indirme başına para ödemektedir. Kazancınızı artırmak için bir forum veya blog sahibi olabilir ve burada dosyalarınızın indirilmesini teşvik edebilirsiniz. Örneğin müzik dosyaları yüklediyseniz, söz konusu dosyalardaki şarkıcıların biyografilerini paylaşabilir, müziğinden bahsedebilir ve içerikte söz konusu şarkının indirilebileceğini belirtebilirsiniz.

Nerelere Dosya Yüklenebilir?

Bazı dosya paylaşım siteleri gelir sağlamamaktadır. Yanlışlıkla arama motorunda “dosya yükleme siteleri” gibi bir sorgulamada karşınıza çıkan ilk seçeneği değerlendirmemelisiniz. Ayrıca zamanında popüler olan; ancak günümüzde hizmet dışı kalan siteleri de aramanızı önermiyoruz. Mayıs 2020 itibariyle en güncel para kazandıran dosya yükleme sitelerini sizler için derledik…

1. File-up (File Upload)

İki tip üyelik sunan sitede eğer ücret ödemeden üye olursanız iki farklı ülke grubuna göre kazanmaya başlayabilirsiniz. ABD, Avustralya, Kanada ve İngiltere’den yapılan dosya indirmelerinden 1000 indirme için 6$, diğer ülkelerden yapılan dosya indirmelerindeyse her 1000 indirme için 2$ kazanabilirsiniz. Sitede dosya satışından ayrıca para kazanabilir ve referans sistemi sayesinde dosya yükleyip para kazanmaya başlayanlar üstünden de komisyon alabilirsiniz.

Ödeme talep edebilmek için en az 1$ kazanmış olmanız gerekiyor. Visa özellikle kartlarınnıza çekim talebinde bulunabileceğiniz gibi en az 5$ olursa Neteller, en az 50$ olursa Payoneer üstünden para talep edebilirsiniz. 1$ olan ödeme eşiğine gelindiğinde ayrıca WebMoney, Bitcoin, Ethereum, Skrill gibi seçeneklerinizde bulunuyor.

2. Up-Load

Up-Load ise kazançları dört ülke grubuna göre belirliyor. Ayrıca yüklenen dosya boyutunda da üç ayrı sınıfa göre ücret belirlemiş. ABD ve Kanada’dan oluşan ilk ülke grubunda dosya boyutuna göre 1000 indirme için 7 ile 11$ arası ödeme yapıyor. Türkiye’nin de arasında olduğu dördüncü grupta ise 1000 indirmeye 3$ ödeme yapılıyor.

Siteden para çekebilmek için en az 5$ birikmesi gerekiyor. Payeer ve Webmoney ile paranızı çekebiliyorsunuz. En az 30$ biriktirirseniz, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoincash cüzdanınıza da aktarım yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir