İnternette Anket Doldurarak Para Kazanma

İnternette para kazanma yöntemlerinden biri de anket doldurmaktır. 2010’lu yılların başına göre kazanç oranları çok yüksek olmasa da, evinden para kazanmak isteyenlerin değerlendirebileceği yöntemlerden birisidir. Hatta sadece evde değil, yolda ve işte, akıllı telefon üstünden de kolaylıkla para kazanılabilir.

İnternetten para kazanma sitelerinin çoğunda olduğu gibi, anket doldurarak evler, yatlar, arabalar alabileceğinizi iddia etmiyoruz. Buna karşın anket doldurarak az da olsa bir gelir sağlayabilir ve bazen hediye çeki ya da indirim kuponu kazanabilirsiniz. Anket doldurarak büyük oranda geçiminizi sağlayabileceğinizi düşünmemeli; ancak ev ekonomisine ufak bir katkı koymayı düşünmelisiniz.

Anket Sitelerine Üye Olurken…

İşin istatistik boyutuna göre kadınlara, arabası olanlara, çalışanlara, tatile çıkanlara ve alışveriş yapanlara daha çok anket gelmektedir. Yani, eğer mümkünse sizden istenen bilgilerde bu realiteleri dikkate almanız durumunda daha fazla anket doldurabilirsiniz. Böylece kazancınız daha yüksek seviyelere ulaşabilir. Öte yandan erkek olup işsiz olan, bakmakla yükümlü olduğu bir çocuğu bulunmayan, araç sahibi olmayan kimselere anket gelme ihtimali de daha düşük olacaktır.

Hangi Siteler Daha Güvenilir?

Hemen birçok site az da olsa ödeme yapmaktadır. Buna karşın Dünya genelinde YouGov ile Survey Pago sıklıkla tercih edilen iki platformdur. Üye olmayı tercih ettiğiniz anket sitesinin ödeme koşullarına göz atmanız önerilir. En az hangi tutarın ödeme olarak talep edilebildiği ve hangi yöntemlerle ödemelerin gerçekleştirildiği kazancınızı alırken önemli olacaktır.

Nasıl Kazanılır?

Anket sitelerinde para kazanmanın üç yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, aklınıza gelen ilk yöntemdir. Doldurduğunuz anket başına para kazanabilirsiniz. İkincisi, hediye çekleri veya indirim kuponları kazanabilirsiniz. Üçüncüsü ise referans sistemi sayesinde para kazanabilirsiniz.

İlk yöntem, başarılı bir şekilde doldurup onayladığınız her anket için kazanmanızdır. Bir anket için ödenen rakamlar cüzidir; ancak kimi zaman beklenmedik şekilde artışlar da olabilmektedir.

İkincisi, doğrudan kazanmanıza olanak tanımaz. Öte yandan söz konusu firmanın ürün veya hizmetini kullanıyorsanız, akıllıca olacak ve tasarruf sağlamanıza olanak tanıyacaktır. Anket karşılığı hediye çeki veya indirim kuponu vaat ediliyorsa, göz ardı etmeniz önerilmez.

Neredeyse tüm anket doldurma sitelerinde referans olanağı da bulunmaktadır. Bu olanak, kazancınızı görece artırmanızı da sağlamaktadır. Size özel tasarlanan linki çevrenizle e-posta veya sosyal medya kanallarıyla paylaşabilir, internet sitesi veya bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Başarılı bir şekilde üyeliğini tamamlayan herkes için, katıldıkları anket başına ödeme alabilirsiniz. Bu komisyonlar yüzdelik oranda olabileceği gibi belli bir tutar da olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir