İnternetten Para Kazananlar İçin Yatırım Olanakları

İnternetten para kazanma yöntemleri ne kadar genişse, ödeme yöntemleri de o denli geniştir. İsterse sosyal medyadan satış yapın, ister sosyal medya kanalınız için sponsor bulun, ister metin yazarlığı veya çevirmenlik yapın, ister site ve bloğunuzda reklam yayınlayın, mutlaka ödeme yöntemlerine dikkat edin. Zira müşterinizin veya ödeme yapan üçüncü tarafın ödeme kanalına sahip değilseniz anlaştığınız ücretin bir kısmını kaybetme ihtimaliniz bulunmaktadır. Ayrıca internetten para kazananların, kazançlarının değerini koruma ve hatta bunu artırma olanakları da bulunuyor.

Bu içeriğimizde internetten para kazanma konusunda yeni olanlar için ödeme kanallarını ve en ideal seçenekleri derledik. Belirttiğimiz yollardan en az bir tanesine sahip olmanızda fayda var…

1. Online Ödeme Sistemleri

Türkiye’de de gitgide popüler bir hâl alan online ödeme kanalları, belli komisyonlar ışığında yurtiçi ve yurtdışı ödeme almanıza ve vermenize olanak tanımaktadır. En bilinen ödeme kanalı ise PayPal; ancak PayPal’ın Türkiye’deki işlemleri durduruldu. Eğer yurtdışında adres gösterip yurtdışında bulunan banka hesabınıza veya kredi kartınıza ödeme yapmayı düşünüyorsanız PayPal’ı önerebiliriz.

  • Papara: Türkiye menşeli online ödeme sistemi olan Papara, özellikle yurtiçi işlemleriniz için ideal bir sistem. Mecbur değilsiniz; ancak Papara Card alırsanız her ay 500 TL’ye kadar ücretsiz para çekebiliyorsunuz. Banka havalesiyle para çekme ise tamamen ücretsiz.
  • Diğerleri: Skrill, Payoneer ve Rapida ise yabancı menşeli önerilerimiz arasında yer alıyor. Rapida, genellikle Rusya kaynaklı ödeme almak için ideal bir seçenek; ancak küresel bazda internetten para kazanıyorsanız Skrill veya Payoneer de düşünmeniz gerekenler arasında yer alıyor…

2. Banka Hesapları

Birçok ödeme yapan taraf, banka hesabınıza da transfer yapabilir. Hatta Türkiye’deki potansiyel müşterilerinizin tümü ve Google Adsense gibi aracı firmalar için ideal olan da bu yöntem. Online ödeme konusunda tercih ettiğiniz platformdaki birikimlerinizi bir banka hesabına ücretsiz veya düşük komisyonla iletmek için mutlaka bir banka hesabınızın olması gerekiyor. Banka hesaplarını açarken de en doğru seçeneği tercih etmenizde fayda var.

  • En Para: QNB Finansbank’ın bünyesinde kurulu olan En Para, herhangi bir şubeye sahip değil. Başvurduğunuzda, firma yetkilileri adresinize gelip hesabınızı açıyor. En Para’yı öncelikli kılan ise neredeyse hiçbir şey için masraf ödemiyor olmanız. EFT ve havale ücreti bulunmayan En Para, internetten para kazanan binlerce kişinin tercih ettiği seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Yatırım konusunda da En Para doğru bir seçenek. Birçok bankanın aksine, bir günlüğüne bile olsa yatırımınızdan kazanç sağlamanıza olanak tanıyor. 12.04.2020 (Pazar) tarihli verilere göre bir hesaplama yapalım: Diyelim ki 1000 TL tutarında yarın kullanmanız gereken bir gelir sağladınız. En Para’nın sunduğu Birikim Hesabı hizmetinden yararlanırsanız, ertesi gün faiz geliri elde edebilirsiniz. Örnek aldığımız tarih itibariyle bu oran %7.50 olarak belirlenmiş. Belli koşulları yerine getirip “Ayın En Paralısı” olursanız, %8 olarak yararlanabiliyorsunuz. Yani bir günde net 0.18 TL veya 0.19 TL ediyor. Gün sayısı uzadıkça geliriniz de artıyor. Böylelikle internetten kazanmış olduğunuz parayı kullanana kadar banka hesabınızda değerlendirebiliyorsunuz. İhtiyaç anında da hiçbir ücret ödemeden ister fatura ödeyebiliyor, ister kredi kartı borcunuza yatırabiliyor veya isterseniz QNB Finansbank’a ait ATM üstünden çekebiliyorsunuz.

  • Diğerleri: Türkiye özelinde internetten para kazananların tercih ettiği diğer bankalar ise Ziraat, İş Bankası ve TEB olarak karşımıza çıkıyor. Eğer En Para hesabınız yoksa, bu üç bankadan birinde hesap açarsanız, ödeme yapan tarafın masraf ödemeden para göndermesine olanak tanıyabilirsiniz. EFT ve havale ücretlerini düşünmelisiniz. Örneğin 100 TL ödeme alacaksanız ve çokta tercih edilmeyen bir banka hesabınız varsa ve karşı tarafın EFT ücreti ödeyeceğini unutmamalısınız. Hesabınıza 100 TL yerine daha düşük bir rakam geçebilir.

Hangi bankada hesabınız olursa olsun, internetten kazandığınız parayla yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz. Repo, borsa, altın, döviz veya günlük faiz sunan seçenekleri düşünürseniz edindiğiniz parayı değerlendirebilirsiniz. Rakamlar düşük olsa da, yıllık bazda düşünüldüğünde bir faturanızı bedavaya getirmek sizi teşvik edebilir.

3 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: İnternetten Para Kazanma Siteleri - Kolay Para Kazanma Rehberi

  2. Pingback: Döviz Alım Satımıyla İnternetten Para Kazanma - Kolay Para Kazanma Rehberi

  3. Pingback: Medium ile İnternetten Para Kazanın - Kolay Para Kazanma Rehberi

1 Yorum

  1. yüksel Cevapla

    Papara ve En Para en ideal ikili. İnternetten para kazananların bu ikisine mutlaka sahip olması gerekiyor. Özellikle En Para en rahat ve masrafsız, hem de hızlı bir bankacılık hizmeti sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir