İnternetten Para Kazanma Siteleri

İnternetten para kazanma siteleri, kullanıcıların yapabilecekleri alanlara göre farklılık göstermektedir. İnternetten para kazanmak için, bu konuda açılmış internet sitelerinden yararlanmak ve hatta kimi zaman doğrudan kayıt olup üyelik açmak gerekebilmektedir.

Siz de internetten para kazanma konusunda kararlıysanız, kazanç konusunda size aracılık edebilecek bazı alanları paylaştığımız bu listeyi “Sık Kullanılanlar” sekmenize sabitleyiniz. Beklediğiniz kazancı bulamadığınızda veya farklı alternatifleri de değerlendirmek istediğinizde listemizden yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Siteleri

Hemen her tip para kazanma yöntemi için yöneticisinin siz olduğunuz bir siteye ihtiyacınız olabilir. Niş bir site oluşturmanın bazı maliyetleri olduğu unutulmamalıdır. Buna karşın ücretsiz olarak bir blog açabilir ve bloğunuz üstünden farklı kazanç yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Google Blogspot, Tumblr, WordPress bu noktada öne çıkan seçeneklerdir. Özellikle iyi bir blog yazarı olduğunuzu düşünüyorsanız ve Google Adsense ile internetten para kazanmayı hedeflediyseniz Blogspot ve WordPress ideal seçenekler olabilir. Görsel paylaşımı veya başka gönderilerin tekrar paylaşımı esasına dayalı bir düşünce cazip geliyorsa ve PopAds tarzında popup ve popunder reklamlarla kazanç sağlamayı düşünüyorsanız, Tumblr üstünden bir hesap açabilirsiniz.

Link Kısaltma Siteleri

Hem yurtiçi merkezli hem de yabancı menşeli birçok link kısaltma sitesi de internetten para kazanma konusunda size aracılık edebilir. Link kısaltma sitelerinde kısalttığınız URL uzantılarını yönettiğiniz blogda, e-postalarda ve sosyal medyada paylaşarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya

Twitter, Facebook, Instagram ve Pinterest gibi yoğun şekilde kullanılan sosyal medya kanallarından birer adet hesap açmanız internetten para kazanmanızı kolaylaştırabilir. Bu kanallarda hem sahibi olduğunuz bloğun reklamını yapıp ziyaretçi çekebilirsiniz hem de link kısaltma esasına dayalı olarak gelir sağlayabilirsiniz.

Webmaster Forumları

WebMaster Aracı, R10, Digital Point ve benzer forumlara üye olmanızı öneririz. Zira bu tip forumlarda makale yazarlığı, çeviri hizmeti, tanıtım yazısı, backlink alışverişi gibi alanlarda ilanlar paylaşılmaktadır. Hatta video izleme, yorum yapma gibi görevler karşılığında ödeme yapanların ilanları da bulunmaktadır. Para kazanma sitelerinden edineceğiniz referans linklerinizi bu tip forumlarda paylaşarak referanslarınız sayesinde de kazancınızı artırabilirsiniz.

Mikro Görev Siteleri

Mikro görev siteleri, internetten para kazanma konusunda son derece rağbet gören mecralardır. Hem yabancı hem Türk birçok mikro görev sitesi rahatlıkla bulunabilir. Bu sitelerin önemli bir kısmı yayına başladıklarında ödemelerini kusursuz yapmaktadır. Belli bir sürenin sonundaysa önce ödemeler yavaşlamakta, ardından da siteler kapanmaktadır. Mümkün mertebe en yenilere üye olmanız, görevleri tamamlamanız ve ödeme eşiğine ulaştıkça paranızı çekmeniz önerilmektedir.

Mikro görev sitelerinde reklam izleyerek, site ziyaret ederek, yorum yaparak belli oranlarda ve göreve bağlı değişen miktarlarda puan toplarsınız. Bu puanları ise sonradan paraya çevirebilirsiniz. Örneğin 100 Puan için 1 TL gibi bir kural belirlenmişse, siz 5, 10, 20 gibi farklı değerlerde puan toplar ve 100 ile katlarına ulaştıkça paraya çevirebilirsiniz. Ardından da paranız ödeme eşiğine ulaştığında ödeme talep edersiniz.

Mikro görev siteleri içinde Türkiye’de en yaygın kullanılan platform Yandex tarafından sunulan Toloka sitesidir. Toloka, Yandex kullanıcılarının deneyimini iyileştirmek için kurulmuş bir platformdur. Toloka üstünde hesap açtığınızda Yandex Haritalar’da eksik kalan yerlerin fotoğrafını çekip yükleme, aramaya uygun sonuçları işaretleme gibi görevler alırsınız. Başarıyla tamamlanan her görev sonunda para kazanırsınız. Bakiyeniz ödeme alt eşiğine geldiğinde de paranızı çekebilirsiniz.

Online Ödeme Kanalları

İnternetten para kazanma konusunda yeniyseniz, ilk yapmanız gereken şeylerden birisi de sizin için en uygun olan online ödeme sitelerinden birinde hesap açmak olmalıdır. Türkiye için en iyi seçenek Papara iken Türkiye ve birkaç ülke dışında en popüler seçenek ise PayPal’dır. Size tavsiyemiz, ödeme eşiklerini ve kesinti oranlarını inceledikten sonra size en uygun olan seçenekte hesap açmanız ve internetten kazandığınız parayı buraya aktarıp ardından banka hesabınıza çekmenizdir.

Bu başlık hakkında daha detaylı bilgi için İnternetten Para Kazananlar İçin Yatırım Olanakları isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir