IVR ile Para Kazanmak

IVR (Interactive Voice Response), kolayca para kazanma için tercih edilen yöntemlerden birisidir. IVR’nin Türkçe karşılığı “etkileşimli sesli yanıt” demektir ve tahmin edebileceğiniz üzere evde para kazanma için deneyebileceğiniz bir yoldur. IVR, kurumsal firmalarda aslında sürekli şahit olduğumuz bir teknoloji hizmeti; ancak bu hizmeti paraya çevirmekte oldukça kolay…

IVR, normal koşullar altında firmaların aldıkları çağrıları yönlendirme ve veri analizinde kullanılıyor. Örneğin kredi kartınızın güncel borcunu öğrenmek için bankanızı aradığınızda karşınıza sesli yanıt sistemi çıkmaktadır. Sizden, önce genel, sonra daha özel konulara doğru yönlendirme yapabilmesi için numaralara basmanızı ister ve doğru numaralandırma sonucunda hiçbir gerçek kişiyle iletişim kurmadan kredi kartınızın güncel borcunu öğrenebilirsiniz. IVR sayesinde firmalar hem işgücünü gereksiz yere yormamakta hem de bununla bağlantılı olarak maliyetlerini düşürebilmektedir. Hatta aranma tarihleri, saatleri, arayanların ne amaçla aradığı, telefonda ne kadar süre beklediği gibi istatistikleri de alabilmekte ve bu verilere göre işleyişlerini düzenlemektedir.

IVR ile para kazanmak ise kurumsal firmaların kullandığı sistemden tümüyle ayrıdır. Genellikle Instagram veya nadiren de olsa Twitter hesaplarının da yardımıyla IVR üstünden para kazanılabilir. Bu yönteme odaklanan ve başka işlerle uğraşmayanların aylık net asgarî ücretten daha fazla kazandığı da bilinmektedir.

IVR ile Nasıl Para Kazanılır?

IVR ile para kazanmak isteyenlerin öncelikle bir Instagram hesabı açması gerekmektedir. Instagram ile para kazanmanın diğer yolları için ilgili içeriğimize de göz atmak isteyebilirsiniz: Instagram ile Para Kazanma.

İlk hesap açıldıktan sonra, günde en az bir hesap daha açılır ve bu hesapların birbirini takip etmesi sağlanır. Açılan hesapların sahte kadın profilleri üstüne inşa edilmesi konusunda önemli bir detaydır. Her hesaba dair veriler de mutlaka bir Word dosyasında tutulur ya da kâğıda not edilir.

Hesaplar sahte kişiler üstüne kurulu olacağından bu durum getirebileceği hukukî boyutu da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Zira bu yöntemle para kazanmanızı tavsiye etmediğimiz gibi, herhangi bir sorumluluğu da almadığımızı belirtmek isteriz. Bu içerikte, IVR ile para kazananların nasıl kazandıklarını anlatmak istiyoruz.

Hem profil fotoğrafıyla hem paylaşılan içerikler ve biyografi kısmına yazılanlarla genellikle erkek Instagram kullanıcılarının dikkati çekilmeye odaklanılır. Tümü hazırlandıktan sonra biyografi kısmına sahte bir WhatsApp linki eklenir. Çeşitli internet sitelerinden alınabilen numaralar üstüne kurulu olan WhatsApp, gelirin en önemli basamağıdır.

Telefon numarası da alınıp profile eklendikten sonra erkeklerin ilgi gösterdiği profiller takip edilerek takipçi sayısının artırılmasına çalışılmaktadır. Diğer yandan takibe alınan profillerin son içeriklerine yine erkek kullanıcıların dikkatini çekecek yorumlar atılmaktadır. Hedef kitleye oturtulan kişiler özel mesaj (DM) gönderdiğinde, onlara WhatsApp linki iletilebilir veya telefon numarasının aranması istenebilir.

Pay Per Minute (PPM)

IVR ile para kazanma yönteminin ismi PPM olarak kısaltılan ve Türkçe olarak “Dakika Başına Ödeme” olan Pay Per Minute sistemidir. Başvurulan firmanın dakika başına ödeme tutarı, ödeme kanalları ve minimum ödeme eşikleri dikkate alınarak tercih yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir