Makale Yazarlığı Yapılarak Nasıl Para Kazanılır?

Evde ek iş yaparak para kazanmak mümkündür. Kişiler el işi ya da farklı işler ile para kazanabilir. Fakat daha çok ek gelir ede etmek isteyen kişiler yapmalıdır. Çünkü artık dünyamız dijitalleşmeye başlamıştır. Bu bağlamda web sitelerinin sayıları bir hayli artmıştır. Ünlü markalardan, hiç ismi duyulmamış pek çok marka kendi web siteleri ile satış yapmaktadır. Ek iş yapmak isteyenler için bu durum bir avantajdır çünkü web siteleri sattığı her ürün için kategori açıklamaları, blog yazıları ve tanıtım yazıları istemektedir. Eğer siz de kolay ve oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız ilk olarak makale nasıl yazılır? Sorusunun yanıtını bularak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığı için düzgün Türkçenizin düzgün olması, dil bilginizin olması ve kelime dağarcığınızın geniş olması gerekir. Yazmaya başladığınızda farklı sitelerden araştırmalar yapabilirsiniz. Fakat kesinlikle kopya yazı göndermemeniz gerekir. Tüm bunlara ek olarak, birkaç platforma üye olarak kendinize geniş bir müşteri portföyü oluşturmanızda fayda vardır. Elinizde sade bilgisayarın olması yeterli olacaktır. Bunun dışında yapmanız gereken çok ağır şartlar yoktur. Sadece sizden istenen makaleleri, istendiği şekilde yazmanız yeterli olacaktır. Örneğin sizden ürünün özelliklerini anlatılması isteniyorsa, ürün özelliklerini anlatmanız konuyu dağıtmamanız gerekir.

İngilizce Makale Yazarak Para Kazanma

İngilizce siteleri daha fazla kazandırdığı için pek çok kişi web sitelerini İngilizce olarak açmak ister. Eğer İngilizceniz çok iyi ise İngilizce makaleler üretebilirsiniz. Üstelik İngilizce makale fiyatları da Türkçe makale fiyatlarına göre daha yüksektir. Günümüzde pek çok kişi İngilizce makale yazarak yüklü miktarda gelir elde etmektedir.

Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

Eğer yazarak para kazanmak istiyorsanız haftalık ödeme yapan makale sitelerine kayıt olup, hemen kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha çok makale yazarlığı yapmaya yeni başlayan kişiler için bu siteler ideal olacaktır. Çünkü makalelerde yapmış olduğunuz hatalar ya da eksiklikler, site editörleri tarafından düzeltilir. Yazarlığa yeni başladığınızda direk web siteleri ile çalışmak avantajlı olmaz, çünkü makale inceliklerini bilmediğinizde sürekli olarak müşteri kaybı yaşayabilirsiniz. Bu da sizin imajınızı zedeler. Makale sitelerinde, makale yazmanın tüm inceliklerini öğrendikten sonra web site sahiplerine ulaşmanız sizin faydanıza olacaktır.

Editörlük Yaparak Para Kazanma

Türkçenize güveniyorsanız editörlük yapabilirsiniz. Burada yazıların ve görsellerin özgün olmasına dikkat etmeniz yeterli olur. Bir başkasının sitesine editörlük yapabileceğiniz gibi kendi sitenizi kurup, kendi sitenizin editörü de olabilirsiniz. Eğer kendi blog sitenizi kurmayı düşünüyorsanız bunun için rakip analizi yapmanızda fayda vardır. En az rakibi olan bir sektör tercih ederek sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Sitenize gelecek reklam paraları ile de ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. Blog yazarlığına ek olarak haber editörlüğü de yapabilirsiniz. Üstelik haber editörlüğünde aylık net miktarlar kazanmanız oldukça kolay olacaktır.

2 Ping & Geri Dönüş

  1. Pingback: Yorum Yazarak İnternetten Para Kazanma - Kolay Para Kazanma Rehberi

  2. Pingback: SEO Yaparak İnternetten Para Kazanın - Kolay Para Kazanma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir