Online Ödeme Sistemleri

İnternetten para kazananlar, kazançlarını çekmek için farklı ödeme sistemlerini tercih edecektir. Her ne kadar herkes için en ideal yöntem kendi banka hesaplarına havale / EFT olsa da, özellikle yurtdışı merkezli platformlar üstünden sağlanan kazançlar için online ödeme sistemlerinden birisine kayıt olunması gereklidir. İnternetten para kazanırken hangi online ödeme sisteminin daha ideal olduğunu merak edenler için, başlıca seçenekler arasında bir değerlendirme yaptık. Zira hem ödeme alırken hem bankanıza ödeme talep ederken minimum maliyeti düşünmeli ve ona göre ödemelerinizi talep etmelisiniz…

1.

Türkiye menşeli bir seçenek olan Papara, sonrası bir alternatif olarak kendisini gösterdi. Türkiye içinde sıklıkla tercih edilse de, yurtdışındaki birçok para kazanma platformu ve seçeneği henüz Papara ile tanışmadı.

Maliyet: Kendi banka hesabınıza para çekmek isterseniz 1 TL kesinti uygulanmaktadır.

Nerelerden Ödeme Alınabilir?

Toloka, TRLink vb.

2.

Birleşik Krallık merkezli Skrill, PayPal alternatifi olarak rağbet gören ve birçok reklam sitesi ile mikro iş ve görev sitesi tarafından tercih edilen bir seçenek.

Maliyet: Banka hesabınıza para çekmek isterseniz, hesabınızdan 5.50€ kesiliyor.

Nerelerden Ödeme Alınabilir?

Toloka, PropellerAds, EvaDav vb.

3.

içinde sıklıkla karşılaşılan bir başka seçenek ise Payoneer.

Maliyet: Payoneer hesabınızdaki parayı, Türkiye’de bulunan banka hesabınıza aktarırken standart olarak %2 civarında kesinti uygulanıyor.

Nerelerden Ödeme Alınabilir?

Toloka, Media.net, Infolinks, EvaDav, Yllix vb.

4.

İnternetten para kazananların, kazançlarını aktarabileceği sistemlerden bir başkası ise Neteller.

Maliyet: Neteller üstünden banka hesabınıza para çekmenin standart maliyeti 10$.

5.

İlk çıktığında ses getirmeyi başaran PayToo, özellikle Güneydoğu Asya ülkelerinden ödeme alma durumunda olan internet kullanıcılarının seçebileceği bir ödeme sistemi.

Maliyet: Kredi kartına yükleme yaparken 1$ ve tutarın %5’i masraf olarak kesiliyor. Banka hesabına transferlerdeyse tutarın %2’si kesiliyor.

Bonus: PayPal

Türkiye’de kullanımı mümkün olmayan PayPal, KKTC, Almanya veya farklı bir ülkede ikamet eden kullanıcılarımızın tercih edebileceği bir başka ödeme sistemidir. Tüm Dünya’da en güvenilen ve rağbet gören seçenekte PayPal’dır.

Maliyet: Ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bu oran için ortalama %3.5 seviyesinde bir maliyeti göz önünde bulundurmalısınız.

Nerelerden Ödeme Alınabilir?

PopAds, PopMyAds, PropellerAds, Adsterra, Infolinks, PopCash, EvaDav, Yllix, Clickadu vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir