PopAds ile İnternetten Para Kazan

Hemen her blog, forum ve niş site sahibinin internetten para kazanma konusunda aklına gelen ilk seçenek Google Adsense’dir. Buna karşın Google Adsense ile para kazanmak herkes için farklı nedenlerle mümkün olmayabilir. Yeterince ziyaretçi çekemeyenler, kuralları ihlal edenler (kendi reklamını tıklayanlar veya yasaklı konularda içerik yayınlayanlar gibi) gibi önemli bir kesim Google Adsense reklamlarından gelir sağlayamamaktadır. Buna karşın başvurabilecekleri başka seçenekler de bulunmaktadır. Sitenizden, forumunuzdan veya bloğunuzdan para kazanmak için deneyebileceğiniz bir reklam tipi de popunder ve reklamlardır…

Popunder: Popunder reklamlar, ziyaretçinin herhangi bir yeri tıkladığında sayfanın arka planında açılan reklamlardır. Bu pencereler arkada açıldığı için ziyaretçi de farkına varamaz.

Popup: Popup reklamlar ise sayfanın önünde açılır. Ziyaretçi gördüğünde genellikle kapatır.

Her iki reklam modeli de sıklıkla kullanılır. Öte yandan ziyaretçiler için olumsuz bir durum olabilir.

, bu iki reklamı veya birini yayınlamayı düşünenler için ideal bir platformdur. Dünya genelinde 25000 civarı internet sitesi PopAds reklamlarını yayınlayarak kazanç sağlamaktadır. Türkiye’de ise 500’den az internet sitesinde PopAds reklamları gösterilmektedir.

Ziyaretçileriniz İçin Yapmanız Gereken

Reklam yayınınızı ayarlarken her ziyaretçiye günde bir adet reklam çıkmasını işaretlemenizi öneririz. Eğer limit belirlemezseniz, ziyaretçinin her tıklamasında yeni bir pencere açılacağı için ziyaretçi deneyimini olumsuz etkileyebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir başka detay ise, ziyaretçinin ilk tıklamasından daha yüksek gelir sağlayacağınızdır. PopAds, tıpkı diğer reklam yayıncıları gibi önce en yüksek ödemeyi yapan reklam verenin reklamını açmaktadır. Kısacası, bir ziyaretçiye bir gün içinde (24 saat) birden fazla reklam göstermemeye özen göstermelisiniz.

Ödemeler

PopAds, iki ayrı ödeme yöntemi sunmaktadır. Havale için talep oluşturmak istediğinizde minimum 2000 ABD Doları kazancınız olmalıdır. Eğer bu tutara ulaşmakta sorun yaşarsanız, deneme amaçlı ödeme almak isterseniz veya hızlıca ödemelerinizi kullanmak durumundaysanız PayPal kullanabilirsiniz. PayPal için minimum ödeme koşulu sadece 5 ABD Doları’dır; ancak bundan yararlanabilmeniz için Türkiye’de ikâmet etmiyor olmalısınız.

Diğer Seçenekler

Türkiye’de yaşıyor ve henüz yeni yeni internetten para kazanma yolları arıyorsanız PopAds belki ideal olmayabilir. Zira PayPal hesabı olmayan ve banka transferi için 2000 ABD Doları kazanması kolay olmayanlar için başka popup siteleri de bulunuyor.

1. PopMyAds: İdeal sitelerden birisidir. Oranları oldukça iyi seviyededir; ancak online ödeme kanalı sadece PayPal olup banka transferi için iletişime geçilmesi gereklidir.

2. PopCent: Yerli firmalardan birisi olan PopCent, denemek isteyebileceğiniz bir çözüm ortağı olabilir. Türkiye’de kullanıcılar Papara ile 30 TL tutarına ulaştıklarına ödemelerini alabiliyor. Banka havalesi için 100 TL yeterli. Ayrıca Kripto, Webmoney, İninal, Payeer ve Perfectmoney seçenekleri de bulunuyor.

3. AdMaven: Payoneer ile ödeme alabilecekler için denenebilecek bir başka seçenekte AdMaven. Hem popup reklam hem de banner reklam yayınlayabilir, kazancınızı artırabilirsiniz.

Türkiye’de en çok tercih edilen popup reklam sitelerinden hangisiyle çalışırsanız çalışın, mutlaka minimum ödeme eşiğine gelene kadar bekleyin. İlk fırsatta bir diğerini denemek isteyebilirsiniz. Duruma göre, aynı anda iki reklam sitesinin de reklamlarını yayınlayabilir ve size daha yüksek kazanç getireni tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir