Toloka ile İnternetten Para Kazanma

Mikro görevler yaparak internetten para kazanan binlerce kullanıcı var. İnternet bağlantısından başka hiçbir şeye ihtiyaç duyulmayan bu yöntem, iyi bir yan gelir sağlayabiliyor. Özellikle öğrenciler, emekliler, ev hanımları ve izin kullanan çalışanlar için biçilmiş bir kaftan gibi görünen mikro görevleri tamamlayarak para kazanma, onlarca site üstünden yapılabiliyor.

Mikro görev siteleri içinde yepyeni bir bakış açısı yakalayan ve en güvenilir mikro görev sitesi kabul edilen platform ise Yandex tarafından kurulan . Toloka, önce Rusya Federasyonu’nda aktif olmuş, sonra da Yandex’in kullanıldığı ülkelere yavaş yavaş yayılmıştır. Yandex için Toloka ile hedeflenen, Yandex arama motorunu kullanan ziyaretçilerin memnuniyetini artırmak. Toloka kullanıcılarının hedefiyse herkesten önce görevleri kapmak ve para kazanmak…

Toloka Görevleri Nelerdir?

toloka gorevler

Toloka’da farklı görev tipleri bulunmaktadır. Zorluğuna ve görevi yapma adayının sayısına göre ödenen ücret değişiklik göstermektedir. Bir arama sorgusuna karşılık çıkan yanıtlardan hangilerinin uygun olup hangilerinin elverişsiz olduğuna görev alanlar karar vermektedir. En yoğun şekilde belirlenen yanıtlarla uyumlu şekilde hareket edenlerin Toloka gözündeki derecesi artar. Yani ne kadar doğru yaparsanız, o kadar daha fazla görev alabilirsiniz.

Yandex’te “internetten para kazanma” sorgusu aratıldığında kullanıcıların neyi görmek istediğini düşünmeniz ve ona göre seçim yapmanız beklenmektedir. Örneğini verdiğimiz sorgulamayı yapan bir kişi şu an olduğunuz siteyi bulmak isteyebilir, internet yatırım araçlarına dönük siteleri görmek isteyebilir, home-office iş ilanlarıyla ilgilenebilir; ancak bir haber sitesini veya yemek tarifi sitesini görmek istemez. Toloka’da size sunulan seçeneklerde yapmanız gereken tek şey, “verilen sorguyu siz arıyor olsaydınız ne isterdiniz” şeklinde yaklaşmaktır.

Yandex Haritalar uygulaması için de görevler bulunmaktadır. Toloka tarafından sunulan saha görevleri akıllı telefonunun kamerası iyi çeken veya dijital fotoğraf makinası bulunan kullanıcılar için verimli olabilir. Haritalar uygulamasında ziyaretçilere gösterilmek için Yandex fotoğraflara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacını da Toloka üstünden kullanıcılara yaptırıp onlara da ödeme yapmaktadır. Saha görevlerinde bulunduğunuz konuma en yakın eksik kalmış yerler gösterilmektedir. Yani başka bir ilde veya bulunduğunuz ilçeden farklı bir ilçede görev çıkması çok düşük ihtimaldir. Toloka görevi ise genellikle ya bir binanın (market, cami, heykel, pazaryeri, sağlık ocağı, ilkokul gibi) ya da sokak veya caddenin fotoğraflanmasıdır. İstenen koşullara uygun çekilip yüklenen her görsel için ödeme alınmaktadır.

Ödeme Alma

papara hesap

Türkiye’deki kullanıcılar için Toloka üstünden ödeme almanın en hızlı yolu Papara ile mümkündür. Yani Toloka’da göreve başlıyorsanız mutlaka Papara’da hesap açmanız gerekmektedir. Haftada bir kez çekim yaptığınızda minimum 0.5 ABD Doları çekim yapabilirsiniz. İkinci ve sonraki çekimler için 5 ABD Doları olması gereklidir. Toloka performansınıza göre haftada bir kez 5 ABD Doları çekmek mantıklı olabilir; ancak performansınız daha düşükse haftada bir kez daha az tutarda çekim yapabilirsiniz. Papara hesabınıza aktarımlarda tutarın %2’si komisyon olarak kesilmekte ve ardından mevcut tutar Forex kuruna göre Türk Lirası cinsinden Papara hesabınıza yatırılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir