Video İzleyerek İnternetten Para Kazanma

Video izleyerek internetten para kazanma, uzun yıllardır başvurulan yöntemlerden bir başkasıdır. Doğru bir platform seçildiği takdirde hem sık sık video izleme olanağı oluşur hem de hak edilen para sorunsuz bir şekilde hesaba çekilebilir. Video izleyerek internetten para kazanmayı diğer yöntemlerden ayıran belki de en önemli nokta, yeteri düzeyde internet kotasına sahip olunmasıdır. Zira videolardan edinilen gelir, harcanan elektrik ve internetle kıyaslandığında düşük seviyelerde kalabilir.

Sistem Nasıl İşliyor?

Aslında çok basit bir sistem sayesinde video izleyerek para kazanılabiliyor. Reklam verenler, ya sadece video izleme sitelerine ya da daha önce sitemizde de bahsettiğimiz mikro görev sitelerine ödeme yaparak istedikleri videonun izlenmesini sağlıyorlar. Reklam verenlerin beklentisi, videolarının daha fazla izlenmesi; çünkü popülariteleri izlenme sayısıyla artacağı için cüzi bir bütçe karşılığında binlerce izlenme alabiliyorlar.

İnternetten para kazanmak isteyenlerse izledikleri her video için ya net bir kazanç ya da sonrasında nakde çevrilebilen bir puan kazanıyorlar. Üyesi oldukları sitenin koşullarına göre, belli bir ödeme eşiğine ulaştıklarında paralarını talep ediyorlar.

Hangi Siteler?

Video izleme konusunda kullanıcılarına sürekli video çıkartabilecek portföye sahip bazı siteler mevcut. Bunların içinde ödeme konusunda da sıkıntı yaratmayan alternatifler bulunuyor. Rewards Support ve Micro Workers akla gelen iki seçenek ve her ikisinin de 2020 yılı içinde başarılı bir şekilde aktif olup ödemelerinde sorun yaşatmadığını söyleyebiliriz.

Her iki site de yurtdışı merkezli. Bu da ne yazık ki ödemeler konusunda kullanıcıların merakını canlı tutuyor.

  1. Rewards Support üstünden ödeme alabilmek için minimum 5600 puan toplanmış olması gerekiyor. Bu da 5$ oluyor.
  2. Micro Workers kullanıcıları ise ödeme talep edebilmek için en az 9$ ve masrafı için de %6.5 fazlasını kazanmak durumunda.

Rewards Support ve Micro Workers farklı ödeme yöntemlerine ve minimum eşiklere de sahip. Buna karşın Türkiye’deki kullanıcılar için en ideal olanı Skrill ve belirttiğimiz minimum ödeme koşulları da Skrill için belirlenenler.

İnternetten video izleyerek para kazanmak isteyenler önerdiğimiz iki siteyi de deneyebilir. Bir ay kadar sonunda da birini tercih edebilir. Ayrıca Skrill konusunda da bir bilgilendirme yapmamız gerekiyor. Zira Skrill hesabınıza masrafsız para çekebiliyor olsanız da, Skrill bakiyenizi banka hesabınıza aktarımınızda sabit olarak 5,50€ tutarında kesinti yapılıyor. Bununla ilgili önerimiz, Skrill üstünde olabildiğince birikim yapıp altı ayda veya bir yılda tek ödeme talep etmeniz olacaktır. Şayet farklı yöntemlerle de para kazanıyorsanız, o ödemelerinizi de Skrill hesabınıza ilettiğinizde sabit çekim masrafının etkisini minimize edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir