Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

üzerinden nasıl para kazanılır? Her mecranın dilinde olan ve çok ciddi para kazananların olduğu bir platform olan Youtube kanalından nasıl para kazanılacağı konusundan bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere ilk zamanlar Youtube kanalından para kazanmak için hiçbir şart yoktu. Yüklediğiniz her video üzerinden otomatik reklamlar oynatılmaya başlıyor ve para kazanmaya başlıyordunuz.

Youtube Para Kazanma Şartları?

Sonrasında ise herkesin onlarca boş ve gereksiz kanal açmasından dolayı Youtube platformu eleme sistemi için belirli şartlar getirdi.

Bunlar 1000 abone ve 4000 saat izlenme şartıdır.

Tabi buna bağlı olarak birçok site ortaya çıktı. Abone kasma, izleme kasma adı altında onlarcasına ulaşma imkânı doğdu. Fakat bu siteler izlenme ya da abone sağlamak için jeton sistemi kurdu. Jeton ile videolarınızı kullanıcılara izletebiliyorsunuz. Tabi bu jetonları ya TL karşılığında ya da sizin de başka videoları izleyerek alabiliyorsunuz.

Fakat bu tarz sitelerden gelen aboneler bir iki gün sonra takibi bırakıyor. İzlenmeler ise Youtube tarafından siliniyor.

Bu sebepten dolayı hem paranızı kaybetmemek hem de vaktinizi boşa harcamamak için en mantıklı yöntem izleyicileri organik yan doğal yollar ile kanalınıza çekmektir.

Eğer kanalınız gerçekten verimli ve kullanıcılara hitap eden videolar içeriyorsa ortalama 3-4 ay içerisinde gözle görülür ve kademeli olarak izlenme artışı olacaktır.

Şimdi kanalınız onaylandıktan sonra ki süreçte bizleri nelerin beklediğini görelim.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? Detaylar

Videolarda gelir, izlenme sayısına bağlıdır fakat en önemli kriter izlenme süresidir. Süre ne kadar uzun ise o kadar çok video içerisinde izleyici reklam ile karşılaşmaktadır.

Abone sayısı 1000 abone olduktan ve kanal onaylandıktan sonrasında abone sayısı kesinlikle gelir ile ilgili bir yararı yoktur. Gelir tamamen izlenmeye bağlıdır.

Kanalınızda bulunan videoların uzunluğunu çok uzun tutmanız kullanıcıları bıktıracağından dolayı ilk saniyelerde kaçmaması adına aktaracağınız bilgiyi en kısa sürede tutmaya özen gösterin. Reklam zaten 2 dakikalık videoda bile gözükmektedir.

Kesinlikle başkasının yüklediği müzik, film gibi herhangi bir videoyu yüklememeniz çok önemlidir. Aksi taktirde kanalınız telif ihlaline düşer ve 3 telif hakkından sonra kanalınız kapatılır.

Youtube Para

Kanalınızda bulunan bir video bile başkasının yüklediği videolardan olursa 1000 abone ve 4000 saat izlenmeyi tamamlamış olsanız bile para kazanma aktif hale gelmeyecektir.

Biraz sabırlı ve inatçı olursanız emin olabilirsiniz ki çok yüksek olmasa da belirli bir gelir elde etme durumuna geleceksiniz.

En güzel yanı ise siz gece uyurken bile videolarınız izlenerek para gelirinizin olmasıdır.

Eğer çok vaktim yok fakat bağlamak istediğim param var derseniz organik abone ve izlenme satan siteler bulabilirsiniz. Bunlar ile abone ve 4000 saat izlenme satın alarak bir hafta içerisinde kanalınız şartları yerine getirmiş olacaktır.

Önemli bir noktaya değinmek gerekirse youtube kanalı denilnce herkesin aklına direk çocuk videolarınn olduğu kanal kurma fikri gelmektedir.

Evet hitap edilen kesim çocuklar olunca izlenme sayısı yüksek oluyor. Fakat çocuk videolarında çıkan reklamların gelirleri, yetişkin videolarındakinden çok daha düşük oluyor. Bu bilgiyi göz önüne alarak kanal kurma fikrinizi hayata geçirmenizi tavsiye ederim.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir