Zengin İçerikli Web Sitesi Hazırlamak ve Para Kazanmak

Zengin içerikli web sitesi hazırlamak ve para kazanma yöntemleri nelerdir? AdSense için web sitemizin ana olgusu içeriğimiz olmalıdır. Web sitemizde yayınladığımız makalelerimizin pek çoğunda içeriğe vurgu yaptığımızı fark etmiş olmalısınız. Zaten ziyaretçilerimizi web sitemize çekecek olan da içeriğimizin kalitesi olacaktır. Kaliteli içeriğe sahip siteler zaman içerisinde ziyaretçiler tarafından sık kullanılanlara eklenmek suretiyle daha da fazla ziyaret edilirler. Sitenizin ana amacının ziyaretçilere faydalı bilgiler vermek olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

AdSense başarınızın ilk anahtarı sitenizin içeriğidir. Yetersiz bir içerikle gerektiği kadar ziyaretçi elde edemeyeceğiniz gibi AdSense gelirleriniz de az olacaktır. İnternette gezinirken en çok ilginizi çeken konuları düşünün. Hatırlamanıza yardımcı olması bakımından en fazla ziyaret ettiğiniz sitelerin bir listesini yapın. En fazla kullandığınız arama terimlerini kayıt altına alın. İnternette arayıp, yeterli bilgi sahibi olamadığınız konuları bir araya getirin. Bir araya gelen tüm bu bilgileri web sitenizin konusunu bulmak için kullanabilirsiniz.

Unutmayın, insanlar aradıkları en doğru ve en kesin bilgiye mümkün olan en kısa sürede ulaşmak isterler. Sitenizi sadece AdSense ile gelir elde etme üzerine hazırlamayı aklınızdan bile geçirmeyin. İlk aşamada ziyaretçileriniz sadece sitenizin içeriği ile ilgilenirler; siz de öyle yapın.

Ziyaretçileri çekecek, onları sitenize bağlayacak ve tekrar geri gelmelerini sağlayacak olan şey içeriğinizin kalitesidir. Güncel ve ilgi çeken içerik sitenizin daha fazla ziyaretçi almasını sağlayacaktır. İlgi çekmeyen ve güncelliğini yitirmiş içeriklerin size yararı olmaz.

Google, ilgili reklamları sitenizde yayınlamak için sitenizin içeriğini tıpkı arama sonuçlarını getirirken kullandığı teknolojideki gibi tarar. Google bot adı verilen bir yazılım, sitenizdeki farklı kelimeleri ve sayısını tespit eder. Ve veya ile gibi kelimeler göz ardı edilir. Böylece sitenizin içeriği hakkında bir bilgi sahibi olan Google, ilgili AdSense reklamlarını sitenizde görüntülemeye başlar.

Reklam verenlerin her bir tık başına ödemeyi düşündüğü miktara göre sitenizde düşük veya yüksek değerde reklamlar yayınlanabilir. AdSense reklam programı ile her ay belli bir miktar para kazanmak isteyen web yayıncıları sitelerini ziyaretçileri için faydalı, ilgi çeken ve güncel içerikle doldurmalıdırlar.

Eğer içerik yönünden zengin bir web siteniz varsa işlerinizin en önemli ve en büyük kısmını halletmişsiniz demektir. Sadece sitenize AdSense kodlarını eklemeniz yeterlidir. Belirli sayıda ziyaretçi çeken bir sitede reklamlar sitenizle uyumlu ise her ay belirli bir miktar gelir elde edersiniz. Bu sitelerin de bazı optimizasyon önerilerine ihtiyacı olabileceğini unutmayın.

Eğer sitenizi ilk kez yapacaksanız, AdSense gelirlerinizi en üst düzeyde tutma adına bazı çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Bir web sitesi hazırlarken ve sitenize AdSense kodlarını eklerken üzerinde dikkatle durulması gereken konular hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Google Adsense para kazanma yolları yazımız için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir