A101 Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

bayilik nasıl alınır? Şartları nelerdir? Ülkemizin en büyük market zincirlerinden kabul edilen A101, tüm bayilerini kendi bünyesinde açmaktadır. Oldukça müsait fiyatlarda ürün hizmeti sunmaktadır. Bu yüzden milyonlarca şahıs tarafınca tercih edilmektedir.

Yatırım yapmak isteyen girişimcilerin, A101’i marketler sıralamasında ön sıralarda görmesinden ötürü bayilik açma isteği de o yönde artmaktadır. A101, 2005 senesinde kurulan bir marketler zinciridir. Turgut Aydın Holding tarafınca kurulmuştur. Bugüne kadar Türkiye genelinde 34 tane bölge müdürlüğü açarak oldukça geniş ve büyük bir ağa sahiptir.

Market ürünlerinin yanı sıra besin dışındaki ürünleri de satmaktadır. Ülkemizde son yıllarda oldukça alaka çeken ve tercih edilen bir marketler zinciri olan A101, müsait tutarları ve basit satış şekilleri yardımıyla kısa müddette kendini parlatmıştır.

A101 Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Detaylar

A101, öteki market zincirlerinin aksine bayilik satmamaktadır. Bunun nedeni ise şirketin ve mamullerin kalitesinin düşmemesidir. A101, kaliteyi düşürmemek adına bayilik vermez. Bu yüzden de şirketlere ya da yatırım yapmak isteyenlerle paylaşım yapılmaz. A101 marketlerin müsait fiyatla satış yapması, kâr oranını da otomatikman düşürmektedir.

Yani, A101 bayilerinin oldukça fazla kâr etmesi beklenemez. Yüklü oranda yatırım yapmayı düşünen bayi adayları, düşük kâr marjını duydukları anda genel anlamda bu düşünceden vazgeçmektedir. Bu sebepten dolayı A101, bayilik sistemi ile çalışabilen markalardan bir tanesi değildir.

A101 Mağaza Yeri Kiralama

A101, kaliteden taviz vermemek için tüm şubelerini kendi bünyesinde açar. Bayilik vermez. A101, bayilerini kiralık olarak yatırımcılara açar. Eğer A101 yetkililerini ikna edip market kiralarsanız devasa yükseklikte miktarda kâr etmeniz olası olacaktır. Yetkililerle kira sözleşmesi yapılır. Tabi ki marketin konumu, etrafındaki rakip marketlerin durumu ve satın alan potansiyeli baz alınarak kira bedeli belirlenir.

A101 Market Kiralama Şartları Nelerdir?

 • A101 market her tüketiciye ulaşmayı amaçlar. Bu sebepten dolayı kiralanacak olan dükkanın merkezi ve uğrak bir yerde olması önemlidir.
 • A101 markete kiraya verilecek olan alanın minimum 400 metrekare olması gerekir.
 • A101 markete kiraya verilecek olan alanın tek kattan oluşan ve giriş katta olması gerekir.
 • A101, AVM içerisine dükkan açma ihtiyacı hissetmez. Daha oldukça mahalle ve semt merkezlerinde dükkan açılması daha oldukça işe yarayacaktır.
 • A101 marketler için depolama alanına da haiz bir dükkan da oldukça önemlidir.
 • Dükkanın nem ve nemden etkilenmiyor olması gerekir.
 • Dükkanın elektrik ve su gibi tesisatlarının yeni yahut bakımdan geçmiş olması gerekir.
 • Kiralama esnasında minimum 5 senelik kontrat imzalanır. Sözleşmede senelik zam oranları belirlenir.
 • Kiralama bedeli ilk 6 aylık yahut bir senelik olmak suretiyle peşin ödenir.
 • A101 marketlerinde, market önünde ürün sergileme işlevi ile geniş bir ön boşluk istenir. Market giriş genişliği de minimum 8 metrekare olmalıdır.
 • Market olarak kiralanan dükkanın, duvar kısımlarına baştan sona kadar raf sistemi kurulur.

Tüm bu şartlara müsait dükkana haiz olan kişiler, A101 ile iletişime geçerek teklifte bulunabilirler.

Paylaş

1 Yorum

 1. Serdar Cevapla

  Her mahallede artık var. Keşke bütçem olsa da bende yatırım yapsam. Ürünleri de çok kaliteli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir