Altın Arayarak Para Kazanma

arayarak para kazanma nasıl olur? Ülkemizin 3 yanının denizlerle çevrili olması ve hemen hemen tüm nehirlerin ülkemiz sınırlarından geçiyor olması ülkemizin ne kadar zengin su yatakları olduğunu gösteriyor. İklimiyle suyuyla tam bir cennet olan ülkemizde başka zengin yatakları da var.

Altın Arayarak Para Kazanma Detaylar

Yalnız hepsi keşfedilmeyi bekliyor. Ülkemizde yapılan araştırmalarda bor, petrol, doğalgaz, altın yatakları olduğu ancak keşfedilmemiş olduğu bilinmektedir. Esasen dedelerimiz eski zamanlarda su yataklarında altın parçaları arayarak bunu meslek edinmiş hâlada torunları vasıtasıyla bu gelenek devam ede gelmiştir.

Altının en kıymetli olduğu bu dönemde inanmak güç olsada her nehrimizin belirli bölgelerinde altın yatakları mevcuttur. Bunlar nehir kenarlarındaki topraklardan büyük bir sabırla elenerek elde ediliyorlar.

Nehir Kenarından Altın Nasıl Toplanır?

Teknolojinin gelişmesiyle bir kaç tane cihaz üretilse de en etkili ve heyecanlı arama eski usulle yapılan aramadır. Bu aramalar altına özel leğenlerle toplanıyor. Bu leğenlerde kapa bir şekilde elendikten sonra savak denilen yine uzun eleklere sahip bir kaba boşaltılıyor.

Nehrin akıntısından ve altının ağırlığından faydalanarak altın üzerindeki topraklar suya gönderiliyor ve savakta sadece altın parçaları kalıyor. Bu şekilde çıplak gözle bile altın parçacıklarını görebiliyorsunuz.

Altın Yatakları Nerelerde Görülür

Ülkemizin hemen hemen her nehrinde altın vardır. Sadece bunların nereler de olabileceğini iyi tahmin etmek gerekiyor. Bu iş için gerekirse nehir kenarında kamp kuranlar bile var. Volkanik hareketlenmeler ve sıcak su sebebiyle altın eriyip şekilleniyor. Başka metaller nedeniyle de birleşip parçalar halinde cevher şeklini alıyor.

Bununla birlikte altın topraktan daima daha ağırdır. Depremler, erozyonlar sebebiyle bazı kırılmalar meydana gelerek buradan altın parçacıkları çıkıyor. Nehirler sonbahar ve kış aylarında daha da coşkulu olduğu için bu döngü esnasında altın parçacıklarını da beraberinde getiriyor.

Altın parçaları genelde nehrin eğiminin az olduğu bölgelerde, ve çıkıntı şeklindeki kısımlarda saklanıyor. Sizinde iyi bir gözlemlemeyle bu gizli yerleri bulmanız hiçte zor olmayacaktır. Yine de bulamam derseniz işin uzmanı çok kişi bu işi yapıyor. Sizde onların kamplarına katılarak hem işi öğrenmiş olursunuz, hem de altın bularak para kazanmış olursunuz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir