Bim Bayilik Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

bayilik nasıl alınır? Şartları nelerdir? 1995 senesinde 21 adet mağaza ile girişimcilik sağlamıştır. Türkiye’de çok büyük bir ivme yakalayarak hızla yayılan bir market haline gelmiş olan BİM, 2001 yıllarında 87 adet daha mağazası ile gündemde yerini almıştı. Günümüzde hemen hemen her ilde ve bu illerin birçok ilçesinde şubesi bulunan Bim, ismini kısa müddette duyurmuş, geniş ürün yelpazesi, düşük fiyata yüksek kaliteli mamuller ile müşterilerin odak noktası olmayı başarmıştır.

Bim Bayilik Nasıl Alınır?

Kendi ürettiği ve kendi markalarının imzasını taşıdığı 700 taneye yakın ürünü bulunmaktadır. Kendi üretimi olan mamullerin dışında bir de kendilerinin ismi ile hat çıkarttı. Hızla gelişme elde eden Bim 2012 senesinde BİMcell hattı halka sundu ve bir milyon aboneye ulaşıldı. Ciro seviyesini iyice üst seviyelere çıkarttı.

Bim Bayilik Veriyor mu?

Bim marketler zincirinin gelişme nedenlerinden bir öteki ise bütün şubelerini ancak kendi bünyesi dahilinde açıyor olmasıdır. Bu da demek oluyor ki firma, bu çok inkişaf yayınlayan ve büyüyen markasını, öteki başka bir girişimci ile paylaşma göstermeyerek ustalaşmış bir biçimde sistemini yönetmektedir. Böylece firma oldukça daha uzman ve sıhhatli olarak büyümüştür.

Bayilik şeklinde bir durum yaşandığı takdirde, markanın yanlış kişilere teslim edilmesi ile çok büyük sıkıntılara sebep olabildiği, geçmişteki vakalar ile görülmüştür. Bunun yerine, şayet boş ve müsait bir dükkânınız bulunuyorsa, bunu Bim ile iletişime geçerek önerme olanağına sahipsiniz.

BİM Market Bayilik Fiyatları ve Şartları Nedir? 

Bim bayilik alma konusunda bu sektöre atılmak isteyen girişimcilerinin bilmesi gereken en önemli husus ise, BİM marketleri franchise bayilik sistemi ile çalışmamaktadırlar. Şuan çalışan tüm şubelerini kendisi kurmuş ve bundan sonra da bu şekilde çalışacaklarını belirtmektedirler.

BİM market, markasından ve kalitesinden taviz verileceğini ve birtakım sıkıntılar yaşayacağını öngörüp kabuk etmiştir. Markasının değer kaybedeceğini düşünmesinden ötürü franchise bayilik sistemine karşı bir politika izleyerek; işyerinin iç dekorasyon, personel seçimi, mamullerin tedariki şeklinde bütün market işlemlerini tek bir çatı altında birleştirmektedir.

Böylece açtığı bütün mağazalarında aynı standardı yakalamayı hedefleyerek müşterilerini memnun etmektedir. BİM market tarafınca her Cuma müşterilerine sunmuş olduğu hususi mamuller ve hususi fiyatlar ile müşterilerinin ilgisini çekmektedir.

Mevsim şartları ile günlerin durumuna nazaran ürün yelpazesini değiştiren şirket her türlü müşterinin ilgisi çekerek mağazalarının tercih edilmesini sağlamaktadır. Bim bayilik vermediği için kendinize ilişkin olan işyerinizi kiralama şansınız bulunmaktadır.

BİM marketler bitirdikleri araştırma cevabında bilhassa müşterilerin yoğun olduğu ve gereksinim doğrultusunda mağazalarını açmaktadırlar. BİM mağazaları çoğu zaman işyeri ararken şu hususları göz önünde bulundurmaktadır.

  • Yaklaşık olarak 200 metre kare kullanım alanına haiz kapalı alanının olması,
  • Depo için kullanabileceği alanın bulunması,
  • Kiralık işyerinin cadde üstünde ya da insanların yoğun biçimde bulunduğu yerde olması,
  • Önünde mümkünse otoparkın bulunması,
  • Depo kullanılacak alanda ürün boşaltımı için müsait alanın bulunması, · Tesisatının yeni olması,
  • Giriş yerinin yüksek olması,
  • Rutubet ve rutubet olmaması mühim şartlar içinde bulunmaktadır.

Yukarıda olan yerlere sahipseniz sizler de BİM market kuruluşuna yer verebilir ya da bünyenize katabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir