Çiğ Köfte Bayiliği Almak Ne Kadar Kazandırır?

almak ne kadar kazandırır? Esnaflık paradan ziyade, önce insanı kazanmaktır. Çiğ köfte bayisi açmak için uzmanlık gerektirmiyor. Herkes yapabilir, yalnız bu işi severek yapmak gerekiyor. Yani herkes yapabilir ama herkes aynı tadı ve zevki veremez. Büyükler “elinin lezzeti yaptığın yemeğe değsin” der. Her mevsim gideri olan bir meslek olmakla beraber daha çok kışın müşterisi vardır. Çünkü insanlar kışın hem iş hem de öğrenci olarak aparatif yiyecekler ve daha çok iç ısıtıcı yiyecek tercih ediyor. Yazın genelde akşamları tercih ediliyor. Çiğ köfte ucuz, maliyeti az olduğu ve doyurucu olduğu için kalabalığı ve öğrenciyi seviyor.

Çiğ Köfte Bayiliği İçin En Az Ne Kadar Bütçe Gerekir?

Çiğ köfte dükkanı için 5 binle 10 bin civarı ortalama bütçe gerekir. Çok karışık bir iş olmadığı için düşük bütçeyle bu işe başlamak mümkün. Müşteri için düzen çok önemli. Küçük bir bayi açacaksanız buzdolabı, ufak, tabak ve sosları koyabileceğiniz raf dolabı olması yeterli olacaktır. Servis durumu yoksa tek kişi bu işi idare edebilirsiniz. Evlere servis yaparsanız elemana ihtiyaç duyabilirsiniz. Başta küçük başlayıp, zamanla istediğiniz şekilde büyütebilirsiniz.

Çiğ Köfte En Uygun Nerelerde Açılır?

Dediğimiz gibi çiğ köfte kalabalık yerleri sever. İşçi ve öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu yerler size bol kazanç sağlayacaktır. Böyle bir yerde başta insanların size alışma gibi durumlar olsa da kısa sürelidir. Başta dükkanı açmak için harcadığınız 10 bin gibi bir bütçeyi 1, 2 ayda geri kazanmanız mümkün. Zaten iş tuttuktan sonra yerinizde güzelse aylık en az 7, 8 bin gibi kazancınız olur.

Çiğ Köfteci Dükkanını Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir kere bölgede tek olmalısınız. Örneğin başka bir çiğ köfteci dükkanına yakın yerlerde dükkan açmamalısınız. Haberiniz olmadan açtıysanız, o dükkandan farkınız olmalıdır. Dükkanınız çok lüks olmaya bilir ama kalite ve temizlik açısından tercih edilir düzeyde olmalısınız. Yerden daha çok sizin güler yüzünüzle yaptığınız sunumunuz, sizi bölgede daha tanınır ve tercih edilir yapacaktır.

Çiğ Köfte Bayiliği Model Olarak Nasıl Çalışıyor?

Firma altında bayilik, bu bayiden aldığınız tüm ürünler; peçete, paket, nar ekşisi, sosu gibi malzemeleri ücretli alıyoruz. Yalnız firmada bayilik açtığınız zaman sizden bayilik ücreti almıyor. Bunlar dışında bir kaç şartı vardır. Örneğin; çiğ köfte aldığınız süre üç günde birdir. Siz bayilik açacaksanız 1 paket çiğ köfteyi bir günde satmanız gerekiyor. Ertesi güne kalınca pek karı olmuyor ama genelde bu paket satılıyor. Yani kar marjını söylemek gerekirse, neredeyse %100 kazanıyorsunuz. Bereketli günler olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir