Drone Kiralayarak Para Kazanın

Fiyatları 1500 ile 2500 TL arasında değişen bir drone alıp para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Drone sayesinde eşsiz fotoğraf kareleri ve videolar çekebilir, bunları Instagram gibi sosyal medya hesaplarında paylaşarak kitlenizi büyütebilirsiniz. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi için daha önce yayınlamış olduğumuz “Instagram Ile İnternetten Para Kazanma” içeriğimize göz atmanızı öneririz.

Sahibinden, GittiGidiyor, n11, Trendyol gibi e-ticaret sitelerinde farklı özellikleriyle karşınıza çıkan son yılların en gözde ürününden bir tane satın alarak kapitalinizi oluşturabilirsiniz. Drone donanımında iyi bir fotoğraf ve video kalitesi sunabiliyorsa ve havada kalma süresi de görece iyiyse, kiralayarak paranızı kısa sürede çıkartabilirsiniz. Profesyoneller tarafından günlüğü 1000 TL civarında kiralanabilen bir drone için size tavsiyemiz “iş başı” fiyat belirlemeniz. Yani günlük değil, çekim veya iş için kiralamaya fiyat belirlemeniz.

Hedef Kitle

Havadan görselleri kullanabilecek olan herkes hedef kitleniz olacaktır. Emlak firmaları veya bireysel emlakçılar özellikle tarla, villa, yazlık, bahçe, fabrika gibi yerlerin ilanı için en iyi müşteri kitleniz olabilir. Ayrıca reklam firmaları ve ajanslarına ulaşmanızı, hatta bulunduğunuz yerdeki siyasi parti il veya ilçe başkanlıklarını bilgilendirmenizi de öneririz. Yine rahatlıkla ulaşabileceğiniz otellere ve benzeri turistik işletmelere de ulaşmanızı öneririz.

Drone Ehliyeti

Bu işi profesyonelliğe doğru kaydırma ihtimaliniz olduğunu aktaralım; çünkü az yatırımla çok kazanç bu sektörde en azından şimdilik mümkün. Drone kullanımı için ehliyet konusu anlaşılmayacak bir konu değil. Eğer ticari amaçla drone kullanılıyorsa ehliyet şartı aranıyor. Siz de yatırımınızdan sorunsuz şekilde kazanç sağlamak istiyorsanız drone ehliyeti almalısınız.

Drone seçiminde ve kullanımında bir sorun yaşamamak için, alacağınız ürünün kilosuna da dikkat etmelisiniz. 500 kg ve üstünde bir drone satın almanızı önermiyoruz. Alacağınız drone 4 kg veya daha hafifse İHA-0 ehliyeti yeterli olacaktır; ancak bu ürünlere talep olması çok zordur. Biraz daha büyük ve dolayısıyla pahalı olan ürünlerden alırsanız, İHA-1 ehliyetini alarak kira anlaşması yaptığınız kişi veya firmaya kolaylıkla hizmet sağlayabilirsiniz.

Kitlenize Ulaşın

Bulunduğunuz, yani yaşadığınız yerin ismiyle bir Facebook, Twitter ve Instagram hesabı açabilir, tümüyle ücretsiz bir blog açarak olası arama motoru sorgulamalarında hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Örneğin aracınız varsa ve seyahat engeliniz yoksa, Konya Drone Kiralama veya İstanbul Anadolu Drone Kiralama gibi bir isim tercih edebilirsiniz. İnterneti ve dolayısıyla sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız.

İkinci olarak bizzat hedef kitlenizi ziyaret edebilir, telefonla arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz. Örneğin Antalya’da ikamet ediyorsanız, Antalya ilçelerindeki konaklama tesislerini yıldız sayılarına göre sınıflandırıp hepsine tek tek e-posta atabilirsiniz. Aynı şekilde haber ajanslarının temsilciliklerini, emlak firmalarını, hatta özel hastaneleri bile kendinizden haberdar edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir