Evde Ütüleme İşi Yapmak

Evde ütüleme işi yapmak para kazandırır mı? Ütü, her evin klasik ve zorunlu işlerinden biridir. Kendimize bakmak ve güzel görünebilmek için kıyafetlerimizi ütülü kullanmak zorundayız. Peki ya ütü yapacak vaktimiz yok ise, bu durumda ütüleme ve yıkama şirketleri devreye giriyor. Biliyorsunuz, hemen her mahallede kurutma ütüleme işletmeleri vardır. Bu ütüleme işletmeleri düzenli olarak çalışan ve ütü yapmaya vakti olmayan kişilere yardımcı olmaktadır. Ütü işletmeleri ve şirketleri de bu işleri yoğunluktan dolayı evden çalışan bireylere vermektedir. Peki evde ütüleme işi yapmak para kazandırır mı, evde ütüleme işi nasıl alınır?

Nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, ütüleme işi, evlere ütüleme işi veren firmalar veya işletmeler aracılığı ile verilmektedir. Dolayısıyla bu işi yapabilmek için, evlere ütüleme işi veren firmaları ya da işletmeleri ziyaret etmeniz gerekir.

1-Evde ütüleme işleri çok basittir, fazla bir şey gerekmez.

2-Hızlı bir şekilde çalışabilir ve ütüleme yapabilirsiniz.

3-Ütü başı ödenen ücretler oldukça iyidir, evde ütü yaparak iyi bir gelir elde edilebilir.

4-Hem ek gelir hem de ana gelir olarak çok iyi bir şekilde bu işi yürütebilirsiniz.

Evde Ütüleme İşi Nasıl Yapılır?

Evde ütüleme işi yapmak için öncelikle bir firma ile anlaşmalısınız. Bu mahallenizdeki bir kurutma ütüleme dükkânı veya büyük bir fabrika da olabilir. Yaptığınız anlaşma veya anlaşmalar neticesinde işletmelerden iş alarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

1-Ütüleme işinde parça başı ücret ödendiğinden, kazancınız ne kadar ütü yaptığınıza göre değişkenlik gösterir.

2-Bir tişört bir parça, bir kazak ise iki parça olarak değerlendirilir ve buna göre ücretiniz ödenir.

3-Genelde parça başı 0,50 TL gibi ücretler elde edersiniz.

Evde Ütüleme İşi Ne Kadar Kazandırır?

Evde ütüleme işi geçiminizi sağlayacak kadar gelir elde ettirebilir. Genel olarak bakarsak, ütüleme işlerinde parça başı ödeme yapılmaktadır. Bu nedenle ne kadar çok ütü yaparsanız o kadar çok gelir elde edersiniz. Günde 100 parça ütü yaparak 30-50 TL arası gelir elde etmekle beraber, 200 parça ütü yaparsanız 60 TL ile 100 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Evde ütüleme işi yapmak sizin hem geçim kaynağınız hem de ek geliriniz olabilir. Bu nedenle, bu işten daha çok gelir elde edebilmek için daha çok vakit ayırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir