Evinizde Yemek Yaparak İnternetten Para Kazanın

Mutfakla ve internetle arası iyi olan herkesin hatırı sayılır derecede gelir sağlayabileceği yöntemlerin başında yemek siparişi almayı gösterebiliriz. Yemek yaparak para kazananların bir kısmı sosyal medyada kendilerine bir kitle oluşturmayı başarırken, daha mütevazi olmayı yeğleyenlerin de deneyebileceği birkaç yöntem bulunuyor…

1. Eatwith

Eatwith, Türkiye’de yaygın olan platformlardan birisi değil. Buna karşın Türkiye’de de kullanılıyor. Hem gurmeler hem de Avrupa ve Kuzey Amerikalı turistleri bir akşam evinizde yemeğe almaya ne dersiniz?

İleri tarihli bir ilan açıp yemek programınızın ayrıntılarını paylaşabilir ve kişi başı ücreti belirleyebilirsiniz. Size önerimiz, geleneksel Türk mutfağından ürünleri menüye koymanız. Yaklaşık bir ay sonrası için açacağınız ilanda kaç kişiyi ağırlayabileceğinizi de belirtmelisiniz. Örneğin yemek masanız altı kişilikse, birbirinden habersiz altı kişiyi de ağırlayabilirsiniz, altı kişilik bir arkadaş grubunu da…

Siteye üye olurken “Host” olarak hesap açmanız gerekiyor. Konuklar siteye kredi kartıyla ödeme yapıyor ve siz de vadesiz ABD Doları hesabınıza siteden paranızı en geç 10 işgününde alabiliyorsunuz.

2. Armut

Birçok ürün ve hizmet siparişinin verilebildiği platformda ikamet ettiğiniz il veya ilçeye dönük yemek siparişlerinizi verebilir ve verilen ilanlara başvuru yapıp siparişleri alabilirsiniz.

3. Mutfak Şefi & Evde Pişmiş

Mutfak Şefi ile Evde Pişmiş birbirine benzeyen platformlar. Her ikisinde de hem evde yemek pişirmeyi meslek hâline getirenler hem de amatör olarak ek gelir sağlayanlar bulunabiliyor. Özel günlerde, yemeğe misafir alındığında veya ev yemeği özlendiğinde rağbet gören iki sitede de hesap açabilir ve en iyi yaptığınız yemekleri sunabilirsiniz. Her iki sitede de bulunduğunuz ilçeyi doğru girmenizi tavsiye ederiz. Zira sipariş verenlere teslim etmek veya gelip sizden almalarını sağlamak için konum bilgisi özellikle büyükşehirlerde önem taşıyor.

4. Instagram

Instagram üstünde ev yemeklerinizin fotoğraflarını paylaşabilirsiniz. Bir fenomen olmanıza da gerek yok. Özellikle mutlu birkaç müşteri edindikten sonra kulaktan kulağa ününüz yayılacaktır. Görsel paylaşımlarında doğru etiketleri kullanmalı ve görsellerinize konum bilgisi koymalısınız. Örneğin İstanbul Pendik’te yaşıyorsanız, görseli paylaşırken de Pendik’i tercih etmelisiniz. Böylece konumunuza yakın olan insanların dikkatini daha kolay çekebilirsiniz.

Gelirinizi Arttırın

Yemek yaparak ek gelir sağlamak ve ek geliri bir kazanç kapısına çevirmek için dikkat edebileceğiniz birkaç tüyo bulunuyor. Birincisi, kendinizin yemediği bir şeyi asla başkasına yedirmeyin. Her yemeği mutlaka tadın ve içinize sinmiyorsa durumu müşterinize bir şekilde bildirin.

İnce ayrıntılar yapmayın ve 10 adet sipariş edilmişse pakete 11 adet koyun. 1 kilo sipariş gelmişse, 100 gram da siz ekleyin. Özel günler için alınan siparişlerde kendinizden bir not ekleyin. Kısacası müşterinizi memnun etmeye odaklanın. Mutlu bir müşteri, mutlaka tekrar sizden sipariş verecek ve başkalarına da sizi tavsiye edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir