Mantar Yetiştiriciliği Hibe Desteği Nasıl Alınır?

hibe desteği nasıl alınır? Mantar yetiştiriciliği için devlet hibe desteği veriyor. Nasıl alabilirsiniz konumuzda detaylar yer almaktadır.

Evet, sizin için sunulan destek ve hibe gibi avantajlı durumların şartlarını sağlamanız durumunda direkt olarak destek alabilirsiniz. Detaylar aşağıdaki gibidir.

Mantar Yetiştiriciliği Hibe Desteği Nasıl Alınır? Şartlar

Elbette şartların sağlanması önemlidir. Bunun için en az 100 metrekarelik bir kapalı alanda 15 20 ton kompost ve 3 kat ranza veya diğer sistemlerin uygulandığı bir yetiştirme sisteminin olması isteniyor. Sırt pompası, sulama sistemi, bir adet vantilatör, kültür mantarı ya da istiridye mantarı yetiştirmek gibi şartların sağlanması da isteneler arasında.

Sertifika;

Mantar yetiştiricilik desteğinin alınması için sertifikanız olması gerekiyor. Girişimcilik tarihlerinin belli aralıklar ile yapıldığını ve direkt olarak gerçekleşecek başvurular ile sorunsuz şekilde gerçekleşecek olduğunu bilmelisiniz. Bunu sağlamanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak başvurunun gerçekleşmesi ve hibe için bir şartın sağlanması da mümkün olacaktır. Mantar yetiştiriciliği hibe desteği şartları kapsamında gereken başvuruları yaparak siz de bu alanda destek alabilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği Hibe Desteği Bodrum Kat Sınırlaması

Destek almak isteyen kişilerin karşılaşacağı sorunlar arasındadır. Çünkü devlet tarafından bu şeklide üretim biçimine destek verilmiyor. Sebebi ise bu tür yerlerin üretim konusunda sıkıntılı görülmesidir. Aranan şartlar arasında alanın büyüklüğü, yapılacak üretimin ne kadar olduğu gibi pek çok kriter var. Bunları sağlamanız durumunda, elbette kat sınırlaması konusunda da şartları sağlayarak başvurunuzu ona göre yapmanız isteniyor. Mantar yetiştiriciliği başvurusu için şartları sağlamanız durumunda başvurunuzu yaparak ödemelerin alınmasını sağlayabilirsiniz. Seçim tamamen size bırakılıp şartlara göre hareket edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir