Airdrop Nedir ?

Airdrop Nedir ?

Airdrop, günümüzün sanal parası olarak geçen bitcoin, etherium ve benzeri sanal para birimlerinin alternatifi olan ve altcoin olarak isimlendirilen para birimlerinin insanlara piyasa hacmini arttırmak ya da değer kazanmasını sağlamak için ortaya çıkarılan Türkçe çevirisi “hava yardımı” olan karşılıksız para dağıtma olayına verilen isimdir. Piyasaya yeni sürülen coinlerin ünlerini arttırma ve daha geniş kitlelere hitap etme amacıyla düzenlediği bir nevi promosyon olan bu sistemin bazı gereklilikleri ve şartları bulunmaktadır.

Bazı altcoinler airdropları için telegram botları ya da twitter, instagram benzeri sosyal ağlarda takipçi sayısına dikkat ederek paylaşım şartı isterken bazıları ise yalnızca kimlik doğrulama ile kendi belirledikleri miktarda coinlerini şartlarına uyma karşılığında dağıtmaktadır. Kimisi piyasaya sürülüş tarihinden itibaren dağıtırken kimisi belli bir hacme ulaştıktan sonra dağıtmakta, airdrop işlemini tamamlamaktadır.

GÜNCEL AIRDROPLAR HANGİLERİ?

Bityard Coin

Bityard, Singapur’da çok fazla rağbet görmeye başlayan bir coindir. Kullanıcılarına güvenli, kolay ve hızlı cripto para kullanımı sağlayan Bityard, 150’den fazla ülkede de kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. “Karmaşık sözleşmelerde basit ticaret” prensibiyle ilerlemekte olan bu coin, en kolay ve basit ticaret yöntemini kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Bityard, 6BYD’lik bir airdrobu üyelerine sunmaktadır. Sitelerine üye olup bazı ufak sosyal medya görevleriyle airdroba ulaşabilirsiniz. Ayrıca referanslarla 16 BYD’ye kadar da kazanım sağlayabilirsiniz. Go to airdrop linke tıklayarak airdrop sayfasına ulaşabilirsiniz.

Civic Coin

Civic, bir tür kimlik yönetme sistemidir ve insanların kimlik bilgilerini kullanmalarına izin veren bir sisteme sahiptir. Kişisel bilgi transferlerini güvence altına alıp korumak için en yeni ve gelişmiş kimlik doğrulama teknolojilerini kullanmaktadır. Civic ilk 100 bin kişiye CVC token dağıtmaktadır. İnternet sitelerine girip “Join the waitlist” butonuna tıklayarak bilgilerinizi doldurabilir daha sonra sıraya katılabilirsiniz. Daha sonra sırada ilerlemek için ise referans kodunuzu arkadaşlarınızla paylaşarak daha fazla kişiyi bu airdropa davet etmeniz ve bu sayaede sıralamada daha da öne geçmeniz gerekmektedir. Airdrop ödülleri, sıralamada ilk 500’e girenlere kişi başı 25000 CVC, 501 – 5000 arasına 5000 CVC, 5001 – 25000 arasına 1000 CVC ve 25000 100000 arasına da ise airdrop havuzunda kalan coinleri eşit olarak paylaştırılması ile airdrop işlemi tamamlanacaktır. Go to airdrop linkine tıklayarak airdrop sayfasına ulaşabilirsiniz.

CryptoPay

CryptoPay, bankacılığı ve transferi üzerine kurulmuş bir sistemdir ve verilen emirlerde size yardımcı olmayı sağlayan bir tür kripto para cüzdanı ve ödeme uygulamasıdır. Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa gibi bazı Avrupa ülkelerinde hali hazırda kullanılmakta olup Livecoin sisteminde de listelenmektedir. CryptoPay’in 300 PXP’lik airdropuna katılmak için kripto paranın sitesine üye olup sosyal medya görevlerini tamamlamanız gerekmektedir. 2000 PXP Token’in üzerinde bir cüzdan değerine sahipseniz eğer, ücretsiz bir kripto para ticareti eğitimine katılmaya hak kazanabilirsiniz. Telegram ve Twitter görevlerini yapıp airdropa ulaşmak için Go to airdrop linkine tıklayabilirsiniz.

K-Tune Coin

K-Tune, K-Pop müzik türünde isim yapmaya çalışan grupların işbirliği içinde seslerini duyurma amacıyla kullandığı, aynı zamanda dünya çapından pek çok farklı müzik türünden sanatçılar tarafından da aynı amaçla kullanılmaktadır. K-Tune, üyelerine minimum 50 KKT tokenlik bir airdropla gelmektedir. Mail listelerine ve platformlarına kayıtla airdrop ödülüne ulaşabilirsiniz. Go to airdrop linkine tıklayarak airdrop sayfasına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Telegram group linkine tıklayarak da Telegram gruplarına katılıp anlık bilgi de alabilirsiniz.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir